9-E
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
9-E

by mete

AnasayfaAnasayfa  PortalliPortalli  AramaArama  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

Dün izledim çok hoşuma gitti izleyin derim ama DVD yoktur.

YazarMesaj
Admin
Admin
Admin

Erkek Mesaj Sayısı : 115

Dün izledim çok hoşuma gitti izleyin derim ama DVD yoktur. Empty
MesajKonu: Dün izledim çok hoşuma gitti izleyin derim ama DVD yoktur.   Dün izledim çok hoşuma gitti izleyin derim ama DVD yoktur. EmptyÇarş. Şub. 06, 2008 7:15 am

sono pazzo di iris blond (I’m Crazy About Iris Blond) mükemmel bi filmdi cnbc-e 'de izledim

BAŞROLDE YÖNETMEN VERDONE
İtalyanca ve Fransızca çekilen film Belçika’da kameraya alınmış. Komedi oyunculuğunu popüler bir stil ile yansıtan filmin başrolünde yine yönetmenin kendisini görüyoruz.

FİLMİN KONUSU:
Verdone’nin canlandırdığı 40’lı yaşlardaki müzisyen Romeo adının tersine aşkta pek başarılı değildir. Hatta son sevgilisi onu grubundan üstelik de evli olan bir adamla aldatmaktadır. Bunun anlamıysa oldukça basittir. Romeo hem işinden hem de aşkından olmuştur. Soluğu bir falcıda alır.

KİM BU ADAM?
57 yaşındaki Romalı aktör, senarist ve yönetmen Carlo Verdone, filmlerinde günlük dili kullanması ve orta sınıf İtalyan erkeğini başarıyla betimlemesi nedeniyle birçokları tarafından
Dün izledim çok hoşuma gitti izleyin derim ama DVD yoktur. 279893

Alberto Sordi’nin varisi olarak gösteriliyor. Carlo Verdone çektiği 30’a yakın filmle çeşitli dallarda 11 kez ödül aldı. Sinema eleştirmeni Carlo Verdone’nin oğlu olarak daima beyazperdeyle iç içe olan usta yönetmen kariyerinin özellikle son 10 yılında İtalyan erkeğinin karmaşık iç dünyasına odaklandı.

KİM BU KADIN?
Özgür ruh Iris rolü ile izlediğimiz Claudia Gerini de bir Romalı. 14 yaşında bir ulusal güzellik yarışmasında birinci olan güzel aktrisin rol aldığı ilk film ise yine aynı yıl çekilen La ballata di Eva oldu. 19 yaşına geldiğinde bir nevi popstar yarışması olan televizyon programı Non è la Rai ile ülke çapında tanıdık bir yüz haline gelen Gerini ilk büyük rolünüyse Pasquale Pozzessere’in yönettiği Padre e il Figlio’da oynadı. Ardından Paris’e taşınıp Fransızca öğrenen aktris 22 yaşında ülkesine döndü ve yönetmen Francesco Apolloni’nin bir tiyatro oyunu olan Angelo e Beatrice’de başrol oynadı. İşte bu oyun sayesinde yönetmen Carlo Verdone’nin dikkatini çekmeyi başaran güzel oyuncunun Sono pazzo di Iris Blonde dışında Verdone’yle birlikte çalıştığı Viaggi di Nozze isimli bir filmi daha bulunuyor.
https://maltepeanadolulisesi.yetkin-forum.com

Dün izledim çok hoşuma gitti izleyin derim ama DVD yoktur.
1 sayfadaki 1 sayfası